Зворотній зв'язок

Турпохід 3.05.15 (Німичич, Соколине око, Протяте каміння)

Найбільша кількість учасників в історії федерації панкратіону, 152 спортсмена виявили бажання відправитись в туристичний похід за маршрутом "Перевал Німчич-Протяте Каміння-Соколине око".

Коротко про турпохід:

Перевал Німчич (586 м) – одне з найбільш мальовничих місць у Буковинських Карпатах, де, до речі, знаходиться однойменний туристичний комплекс. Звідси ми спостерігали чудовий краєвид гірської долини, якою тече бурхливий Черемош.  Неподалік від перевалу знаходяться найцікавіші пам’ятки природи Буковинських Карпат: дивовижні скельні утворення Соколине око та Протяте Каміння; печера Олекси Довбуша – відважного народного ватажка 30–40 рр. XVIII ст. Дістатися цих об’єктів можна лише пішими маршрутами. 

Від перевалу Німчич до Протятого Каміння

Протяжність маршруту в обидва боки – 7,5 км. Від перевалу Німчич на південь прямує дорога, що починається поруч із рестораном й оминає бугельний підйомник. Через півтора кілометри, одразу після маленької каплички, слід повернути з дороги вправо та стежкою по схилу піднятися на хребет. Далі шлях проходить його гребенем. Головною стежкою виходимо на найвищу вершину маршруту – гору Просічку (913 м), а потім по хребту спускаємося на галявину, на якій полюбляють зупинятися туристи. Ви її впізнаєте по згарищах від вогнищ та імпровізованих лавках. Навколо цієї галявини групами на схилі хребта й розкидана система Скельних утворень «Протяте Каміння».

Протяте Каміння

Ці скелі утворилися в результаті виходу на денну поверхню потужних сірих пісковиків, а процеси вивітрювання надали їм чудернацьких форм. Вони вражають своїми гігантськими розмірами, монолітністю й неповторністю. Скелі розбиті тектонічними тріщинами (протяті, тобто пробиті) і по них утворено чимало порожнин різних розмірів: від одного до кількох десятків метрів. За легендою, ці тріщини утворилися інакше. Колись давно, горяни не мали зручного шляху, аби спуститися з гір, вони знайшли доволі легкий спосіб – нагрівали у казанах воду і виливали її на скелі. Окріп розмивав піщані породи і в результаті у гірському схилі утворювалися невеликі «протяті» проходи-печери. З того часу це урочище так і називають – «Протяте Каміння». Але найцінніше в урочищі – це гігантська десятиметрова кам'яна арка «Соколине око» (Пн. 48°09'55", Сх. 25°09'37" або у частках градусів: Пн. 48.165278°, Сх. 25.160278°), рідкісна форма карсту в пісковиках, що утворилася на вершині 40-метрової скелі. Позаду арки, тобто з північного боку, у верхній частині скелі є невелика трикамерна печера. У печеру можна потрапити через два отвори, а два інших виходять крізь скелю через десять метрів зі східного боку.

Дістатися до скелі «Соколине око» можна від галявини стежкою, що праворуч, тобто на північний захід, стрімко спускається у ліс. Якщо ж від галявини спуститися у південно-східному напрямку до ґрунтової дороги й далі у тому ж напрямку трохи пройтися нею, можна дістатися до нагромадження кам'яних брил, що височіють над поверхнею землі на 30-40 метрів – Протятого Каміння. Цією ж дорогою, рухаючись у зворотному напрямку, можна повернутися до перевалу Німчич.

Від перевалу Німчич до печери Довбуша

Протяжність маршруту в обидва боки – 7,3 км. Трохи спустившись по той бік від перевалу Німчич, знаходимо з правого боку дорогу, що відгалужується у північно-західному напрямку й вгору через ліс виводить на хребет «Берізка». На роздоріжжях слід обирати той шлях, який веде угору, аж поки не підійметесь на хребет. Тепер шлях проходить його гребенем через найвищу вершину маршруту – гору Верхоріччя (834 м). Стежка веде спочатку по самому гребеню хребта, а через 0,5 км після бетонного стовпчика (вочевидь геодезичного) бере ліворуч й униз в лісові хащі. Тут знаходимо нагромадження велетенських кам'яних брил з табличкою «пам’ятка природи» і під нею – чорний отвір печери. До перевалу Німчич вертаємось тим самим шляхом.

Печера Довбуша

Печера Довбуша являє собою вертикальну похилену тріщину тектонічного походження в масивних пісковиках шириною 1–1,5 м, висотою до 3–6 м, довжиною 22 м. Вона названа на честь легендарного народного героя Олекси Довбуша – гуцульського «Робін Гуда». За легендою, в 1740–41 рр. ватажок опришків діяв зі своїм загоном в районі сіл Підзахаричі й Розтоки. Ця печера служила одним із притулків повстанців. Печер, в яких ховався Довбуш, у Карпатах є кілька. За легендою, в одній з них він сховав свої скарби. Можливо саме тут…Проте ми їх не знайшли, сподіваємось що пощастить наступного разу!:)

Дивіться нижче фото-звіт:

Початок екскурсії (с. Розтоки) - водопади